کارشناسی مهندسی عمران(۱۳۸۲-۱۳۸۷)، دانش‌آموختۀ فلسفه علم در مقطع کارشناسی ارشد (۱۳۸۸-۱۳۹۱، دانشگاه پلی‌تکنیک تهران) و هم‌اکنون، پژوهشگر فلسفه در دانشگاه بن آلمان (۲۰۱۶-۲۰۱۹، مقطع دکتری).

رساله دکتری‌ام دربارۀ مبانی و ریشه های فلسفه کانت در فلسفه تحلیلی است. زمینۀ آکادمیک پژوهش‌ام معرفت‌شناسی و فلسفۀ ذهن است و انتشار چند مقالۀ فارسی و انگلیسی در ذیل شکاکیت، فلسفۀ هوش مصنوعی و زبانِ علم از جمله فعالیت‌های پژوهشی‌ام در این حوزه است.(برای عناوین مقالات می‌توانید به لینک رزومه در قسمت پایانی این صفحه مراجعه فرمایید)

به علاوه، «مکتب فلسفی-ادبی اگزیستانسیالیسم»، «استدلال‌ورزی در زندگی و رسانه‌ها» و «برنامۀ فلسفه برای کودکان و نوجوانان» نیز از علائق پژوهشی و آموزشی‌ام هستند. انتشار کتاب جز طنین یک ترانه نیستم: تأملی فلسفی دربارۀ شعر و زیست‌جهان فروغ فرخزاد و انتشار مقالۀ “Forough’s Existentialist Lifeworld: A Minimalist Reading” در ژورنال Literature & Aesthetics دانشگاه سیدنی استرالیا از مهم‌ترین دست‌آوردهای مطالعه و پژوهشم در زمینه فلسفه و ادبیات است.

همچنین، از فعالان برنامۀ فلسفه برای کودکان در ایران از سال ۱۳۸۶ تا کنون بوده‌ام و دوره‌های فلسفه برای کودکان را زیر نظر پروفسور مان گرگوری و دیوید کندی در موسسه IAPC دانشگاه مونت کلر آمریکا گذرانده ام. از طرفی، برگزاری دورۀ آموزشی «استدلال‌ورزی در زندگی و رسانه‌ها » همواره از دغدغه‌هایم بوده و این دوره و برخی دوره‌های دیگر فلسفه را طی سالیان گذشته در دانشگاه صنعتی اصفهان، موسسه پیدایش، انجمن کوچ شهر بن برگزار کرده‌ام. کتاب «فلسفه در زندگی: جُستارهایی در تفکر انتقادی، فلسفه برای کودکان و فلسفه» حاصل مطالعات، کلاس‌ها و نشست‌هایم در این زمینه است. همچنین، از بهار ۱۳۹۸ با گروه فلسفۀ دانشگاه اصفهان و خانۀ حکمت اصفهان در تدریس فلسفۀ کانت همکاری نموده‌ام.

سرانجام، تاسیس موسسۀ فرهنگی مطالعاتی پیدایش (رویش دیگر) از سال ۱۳۸۹در زمینه آموزش و  ترویج علوم انسانی با تمرکز بر فلسفه و موضوعات بین رشته‌ای  و احداث “مرکز ایرانی توسعه و پیشبرد فلسفه برای کودکان و جوانان” (ICAPCY) در کارنامه فعالیت اجرایی‌ام قرار دارد و از دست‌آوردهایم در این زمینه کسب امتیاز انتشار ترجمۀ آثار موسسه IAPC در ایران از پرفسور مان گرگوری در طی یک توافق نامه رسمی میان این مرکز و این موسسه است.

شما می‌توانید مقالات، یادداشت‌ها و مصاحبه‌هایم در مجلات و مطبوعات را از طریق لینک های زیر دنبال کنید: