مهلت ثبت نام این برنامه تا ۳۰ دیماه تمدید شد.

برگزاری کارگاه دوم آموزش تسهیل‌گری با به‌کارگیری رویکردهای خلاق

مرکز ایرانی توسعه و پیش‌برد فلسفه برای کودکان

همراه با ویدئو کنفرانس دیوید کندی

و آموزش حسین شیخ رضایی و محمدرضا واعظ شهرستانی

زمان: پنج‌شنبه ۱۷ بهمن از ساعت ۹ الی ۱۹

اطلاعیه شماره ۱:

در راستای فعالیت‌های موسسه پیدایش(رویش دیگر) در حوزۀ فلسفه و تلاش در جهت ارتقای مهارت‌های تفکر نقادانه، خلاق و مراقبتی کودکان و نوجوانان، «مرکز ایرانی توسعه و پیش‌بُرد برنامۀ فلسفه برای کودکان» از پاییز ۹۶ با امضای تفاهم‌نامه‌ای رسمی با «مؤسسۀ توسعه و پیش‌بُرد برنامۀ فلسفه برای کودکان در دانشگاه مونت‌کِلِر(IAPC)»(مؤسسۀ تأسیس شده توسط پایه‌گذار این برنامه متیو لیپمن) به منظور ترجمه و انتشارآثار این مؤسسه، در شهر اصفهان آغاز به کار کرد.

بعد از برگزاری کارگاه اول در پاییز ۹۶، این مرکز قصد دارد کارگاه دوم خود را با محوریت «به‌کارگیری رویکردهای خلاق در حلقۀ کندوکاو فلسفی»، در بهمن ماه ۹۸ برگزار نماید. این کارگاه یک‌روزه مشتمل بر چهار جلسه آموزشی است که با حضور دیوید کندی(ویدئو کنفرانس)،  حسین شیخ‌رضایی، محمدرضا واعظ شهرستانی برگزار می‌گردد.

توجه:

با نظر به این که «مرکز ایرانی توسعه و پیش‌بُرد برنامۀ فلسفه برای کودکان» بر این باور است که گواهی شرکت در یک و یا چند کارگاه به تنهایی فردی را واجد صلاحیت تسهیل‌گری نمی‌سازد و تسهیل‌گری نیاز به مجموعه شرایطی دارد که صرفا یکی از آن‌ها آموزش روش تسهیل‌گری در حلقۀ کندوکاو است، بنابراین به افرادی که در چهار جلسه این کارگاه به طور کامل شرکت می‌نمایند، گواهی شرکت در این کارگاه، نه صلاحیت تسهیل‌گری، اهدا خواهد شد. همچنین، برای شرکت‌کننده‌گان برگزیده‌ای که واجد شرایط دیگر تسهیل‌گری(از نظر برگزارکنندگان این رویداد) باشند، این امکان وجود دارد که در سال تحصیلی آینده به عنوان تسهیل‌گر در مدارس طرف قرارداد مؤسسه آغاز به فعالیت نمایند.

لذا از معلمان، فعالان، تسهیلگران، مربیان کودک و نوجوان، پژوهشگران این حوزه و دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته های علوم انسانی به ویژه فلسفه، روانشناسی و ادبیات کودک و مدیران و مسئولین مهدکودک‌ها و مدارس جهت شرکت در این کارگاه دعوت می شود. علاقه‌مندان باید فرم یک صفحه‌ای پیش‌ثبت نام شرکت در کارگاه‌ها را که درادامه ضمیمه شده است دانلود نمایند و پس از تکمیل تا حداکثر سی دی ماه به آدرس الکترونیکی p4c.icapc@rooyeshedigar.ir ارسال نمایند. از آنجا که این مرکز قصد دارد بر اساس میزان شناخت و تجربه تقاضادهندگان در زمینۀ کودک، نوجوان و برنامۀ فلسفه برای کودک، از واجدین شرایط مورد نظر برای ثبت نام در این کارگاه دعوت نماید، تکمیل و ارسال این فرم شرط ضروری ثبت نام خواهد بود. مسئولین برگزار‌کنندۀ کارگاه پس از بررسی فرم مذکور از طریق ایمیل، افراد واجد شرایط برای ثبت نام در این کارگاه را در جریان روند ثبت نام قرار خواهند داد.

فرم-پیش_ثبت-نام-برای-شرکت-در-کارگاه_-شمارۀ-۲-فلسفه-برای-کودک-ICAPC (1)

همچنین، جزئیات کارگاه‌ها به شرح زیر است:
برنامۀ کارگاه‌ها-کارگاه شمارۀ دو مرکز ایرانی توسعه و پیش‌برد فلسفه برای کودکان ICAPC

کمک‌هزینۀ ثبت‌نام:

مرکز ایرانی توسعه و پیش برد فلسفه برای کودکان(موسسه پیدایش) به منظور ترویج برنامه فلسفه برای کودکان در مدارس، مؤسسات و مهدکودک‌ها، به حداکثر دو نفر، که قصد کار کردن در این برنامه به عنوان تسهیل گر در آینده را داشته باشند، کمک هزینه ۱۰۰ درصد تخفیف و به سه نفر کمک هزینۀ ۵۰ درصد تخفیف جهت ثبت نام در کارگاه های این مرکز در روز ۱۷ بهمن‌ماه اهدا می‌کند. علاقه مندان باید علاوه بر فرم ثبت‌نام پیش‌تر ذکر شده، گواهی اشتغال به عنوان مربی و یا معلم در مهد کودک و یا مدارس صادر شده توسط مدیر مهدکودک و یا مدرسه مربوطه را تا حداکثر پانزدهم  دی  به آدرس الکترونیکی موسسه p4c.icapc@rooyeshedigar.ir ارسال نمایند. پس از انجام بررسی، بر اساس اولویت‌های این مرکز با حداکثر پنج نفر  جهت ثبت نام تماس گرفته خواهد شد.

لطفا در صورت شرکت و ثبت نام در دوره های مشابه و همزمان با این برنامه اقدام نفرمایید.

علاقه‌مندان می‌توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ از طریق شماره تلفن‌ ۰۹۱۹۵۹۴۹۹۵۴ نظرات و پرسش‌های خود را با ما در میان بگذارند.

ارتباط با مؤسسه

روابط عمومی مؤسسۀ فرهنگی‌مطالعاتی پیدایش(رویش دیگر)

پی‌نوشت:

[۱] The Institute for the Advancment of Philosphy for Children (IAPC